آموزش

روش نصب کپسول تنفسی در منزل

روش نصب کپسول تنفسی در منزل

روش نصب کپسول تنفسی در منزل را می‌توان جز مشکلاتی دانست که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند. برخلاف ظاهر ترسناک این تجهیزات ، نصب آن بسیار آسان است ولی همانند دیگر تجهیزات پزشکی ، نکات مهم و حائز اهمیتی درباره استفاده ار آنها وجود دارد که باید رعایت شود.

تجهیزاتی که برای نصب کپسول تنفسی در منزل به آن نیاز داریم

کپسول اکسیژن

برای نگهداری اکسیژن مورد نیاز بیماران شما به یک کپسول اکسیژن نیاز دارید. در بازار ایران کپسول های 5 لیتری ، 10 لیتری ، 20 لیتری و 40 لیتری غالبا به دلیل حجم مناسبی که برای نگهداری اکسیژن دارند ، بسیار محبوب می‌باشند. اگر بیمار شما نیازمند این است که در روز بصورت پراکنده و هنگامی که اکسیژن بیشتری نیاز دارد ، از اکسیژن تنفسی استفاده نماید ، پیشنهاد می‌کنیم از یک یا دو کپسول ده لیتری استفاده نمایید زیرا هم از قابلیت حمل و نقل راحت تری برخوردار است ، هم قیمت مناسب تری دارد و هم اینکه نیاز شما به اکسیژن را تامین میکند (حدودا 3 ساعت اکسیژن)

برای مشاهده کپسول های اکسیژن فروشگاه اکسیژن امیر کلیک نمایید.

مانومتر اکسیژن و تجهیزات آن

برای کنترل فشار اکسیژن داخل کپسولی از ابزاری به نام مانومتر (رگلاتور) استفاده می‌کنیم. به کمک رگلاتور های پزشکی اکسیژن درون کپسول مهیا برای استفاده بیماران می‌باشد.

برای مشاهده مانومتر های پزشکی اکسیژن فروشگاه اکسیژن امیر کلیک نمایید.

پایه نگهدارنده کپسول یا همان ترالی

در صورت نیاز نیز می‌توانید از چرخ های حمل و نقل (ترالی) برای حمل و نقل کپسول های اکسیژن کمک بگیرید.

برای مشاهده پایه نگهدارنده (ترالی) فروشگاه اکسیژن امیر کلیک نمایید.

تذکر مهم : اولین نکته مهم در رابطه با گاز اکسیژن این است که به هیچ عنوان نباید در شرایطی قرار بگیرد که با چربی یا روغن ترکیب شود زیرا بسیار خطرناک و واکنش پذیر می باشد.

روش نصب کپسول تنفسی در منزل

در این قسمت می‌خواهیم روش نصب کپسول تنفسی در منزل را در چند مرحله آسان به شما آموزش دهیم:

  1. پس از نصب کپسول اکسیژن بر روی پایه نگهدارنده (ترالی) ، می بایست مانومتر اکسیژن را بر روی کپسول تنفسی نصب نماییم.
  2. همانطور که در آموزش ویدئویی نحوه نصب مانومتر اکسیژن به شما آموزش دادیم برای نصب مانومتر تنفسی بر‌روی کپسول اکسیژن تنها به یک آچار فرانسه یا آچار شماره 30 نیاز داریم.
  3. پس از نصب مانومتر بر روی سیلندر ، مرطوب کننده را روی مانومتر می‌بندیم و تا خط تعیین شده در مرطوب کننده آب مقطر می‌ریزیم و سپس ماسک تنفسی را بر به مرطوب کننده وصل می‌نماییم .
  4. در مرحله بعد می‌بایست مانومتر خود را تنظیم نماییم که برای این کار ابتدا درجه فلومتر را کامل می بندیم سپس شیر فلکه کپسول را باز می کنیم.
  5. در این مرحله می‌بایست درجه فلومتر که کنترل کننده میزان اکسیژن مصرفی بیمار است را تنظیم نماییم. (در حالت عادی بر‌روی 2 لیتر بر دقیقه) . حال کپسول تنفسی آماده استفاده برای بیمار می‌باشد.همچنین می‌توانید آموزش ویدئویی نحوه تنظیم مانومتر کپسول اکسیژن را در سایت ما مشاهده نمایید.

در‌صورت نیاز به راهنمایی بیشتر ، با دفتر فروش فروشگاه اکسیژن امیر تماس حاصل نمایید. همچنین می‌توانید به صورت حضوری به فروشگاه اکسیژن امیر واقع در غرب تهران مراجعه نموده و مشاوره لازم را در این خصوص دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.